Kuidas tuli Doktor Kloun Eestisse?

Tihti on küsitud, et kuidas sündis idee tuua Eestisse säärane haiglaklounide projekt?

Idee sündis 2005. aasta jõuludel Belgias, kui toona 9-aastane koolitüdruk Mirt Stoppelsteen  mängis oma haigetele onulastele voodi serval klouni. Mirdi kehastatud kloun oli segu Charlie Chaplinist ja Väikesest Nõiast. Riietunud isa hommikumantlisse, pannud pähe patsideks omaenda sukkpüksid ja ette punase nina, sai temast koheselt kloun. Kloun Mirt oli haigetele lastele empaatiline tegelane, kes ei keskendunud mitte oma etteastele, vaid suhtles väikeste haigevoodis viibivate sugulastega. Tulemus oli teraapiline – Mirdi haigete onulaste tuju tõusis, mis omakorda mõjutas nende üldist enesetunnet ja jõuluõhtu õnnestus.


Kodune Doktor KlounMirdi vanematel tekkis tänu nähtule ja selle mõjule mõte tutvustada haiglaklounide ideed ka Eestis, sest Madalmaades tegutseb haiglaklounide organisatsioon edukalt juba 30 aastat.

Aasta hiljem, 2006. aasta detsembris asutasid Mirdi vanemad mittetulundusühingu Doktor Kloun (algselt Clinic Clowns Eesti), millel on palju mõjutusi hollandlaste haiglaklounide sihtasutuselt Cliniclowns Nederland, kuid Eesti mittetulundussfääris on see iseseisev ettevõtmine.

Aasta noorsootöö tegija. Tartu 2013 Toeta ülekandega Doktor Klouni! Annetuste kogumise hea tava