Kes on Doktor Klounid?

Haiglaklounide huumor põhineb energial ja mängulisusel, see ei ole mõistatuste või naljade tunnetuslik huumor. Doktor Klouni huumor ei tule peast, vaid südamest.

Doktor Klounid
Tallinna Lastehaiglas külastab Doktor Klounidena:

Ingrid Tiido

Aivar Minumets

Ruslan Lainola
Leene Truu
Katia Weber Piscitelli
Marika Lunden
Tiina Lebane
Jüri Kreek
Mariann Vendt
Sandra Lange
Dmitri Garbuzenko
Liidia Kuznetsova

Tartu Ülikooli Kliinikumi lastekliinikus ja Maarjamõisa Haigla lasteosakondades aitavad laste kiiremale paranemisele kaasa Doktor Klounid:
Ly Lõhmus
Liisa Kuusk
Leeni Tammeväli
Inga Kukk.

Narva Haigla lastele teevad rõõmuvisiite Doktor Klounid:

Svetlana Ivanova
Anna Markova,
Julia Fjodorova

Kuidas õppida Doktor Klouniks?
Koolituskava on loodud vastavalt kaheksa aasta jooksul haiglakeskkonnas tehtud tähelepanekutele ning tänaseks saadud kogemustele.

Doktor Klouni töö ei ole emotsionaalselt lihtne, sest haiglas võib kogeda väga raskeid ja kaootilisi olukordi, mida tuleb käsitleda delikaatselt. Suheldes haigete lastega, peavad Doktor Klounid arvestama erinevate piirangutega palatites. Iga külastus on eriilmeline ja personaalne, tulles vastu lapse fantaasiatele.

Peale mänguoskuste peab Doktor Klounidel olema hea intuitsioon, tundlikkus ja empaatiavõime. Meie Doktor Klounid teevad oma põhitööd õpetajana, eripedagoogina, psühholoogina, tõlkijana, joogaõpetajana, arhitektina, eraettevõtjana, kolledzi huvijuhina, koolitaja-coach´ina jne.

Koolitus
Kõik Doktor Klounid on läbinud vastava koolituse ja haiglaklounide meetodil juhendamise. Peale koolituse läbimist toimub praktika koostöös kogenud Doktor Klounidega ning seejärel võib alustada haiglas laste rõõmustamist.

Korraldame kaks korda aastas õpitubasid, kus omandatakse peale klounaadikunsti ka olukordade lahendamist, võttes arvesse haiglakeskkonna omapära. Kindlat ajakava koolitusteks ei ole, korraldame koolitusi uute soovijate saabumisel koos juba tegutsevate Dr Klounidega. Soovi korral koolitusest osa võtta võib kirjutada: romola@doktorkloun.ee


Aasta noorsootöö tegija. Tartu 2013 Toeta ülekandega Doktor Klouni! Annetuste kogumise hea tava